Ga naar de inhoud

Toptalent voor taal en lassen

Rinaz werkt vanaf oktober vorig jaar als montagemedewerker bij Hendriks-Groep in Veenendaal. Dit is zeker geen vanzelfsprekendheid voor hem. Hij woont ruim 3 jaar in Nederland en leerde heel snel de Nederlandse taal. Het WerkgeversServicepunt kende de personeelsvraag bij Hendriks-Groep en accountmanager Franka van Schuppen introduceerde Rinaz bij het bekistingsmallen-bedrijf. Rinaz werkte eerst op proef en kreeg direct een contract. Naast zijn inburgeringsexamen en snel behaalde taaldiploma’s, slaagde hij met vlag en wimpel voor lassen. Binnenkort leert hij Mig/Mag lassen en start hij met de BBL-opleiding staalbouw.

Luco Huisman, manager Hendriks-Groep vertelt: ‘‘Jongens als Rinaz zien we niet vaak. Hij is ontzettende leergierig en gedreven. Hij kan echt heel goed lassen omdat hij begrijpt wat er gebeurt. Als je het apparaat aan kan zetten en tegen metaal aandrukt, ben je nog geen lasser. Zijn eerste opleiding betaalde de gemeente. Daar heeft Franka, ons contactpersoon van het WerkgeversServicepunt mee geholpen. Na de proefperiode werkte Rinaz eerst parttime hier, zodat het gecombineerd kon worden met zijn inburgeringscursus. Inmiddels werkt hij fulltime en heeft hij al zoveel geleerd’’. Rinaz vertelt: ‘‘Toen ik hier startte had ik nog nooit gelast’’.

Talenknobbel
Rinaz is heel blij met deze kans en zijn collega’s: ‘‘Iedereen spreekt Nederlands op de werkvloer dus de taal spreken leerde ik snel. In Syrië sprak ik Koerdisch, kende de Turkse taal en studeerde ik, voordat de oorlog uitbrak, Engelse literatuur.
Drieënhalf jaar geleden kwam ik terecht bij het AZC in Rijswijk en daarna verhuisde ik naar een woning in Veenendaal. Later verhuisden mijn vrouw en twee kinderen ook naar Nederland. Zij volgt nu de inburgeringscursus. We bellen dagelijks met familie. Zij leven daar in oorlogsgebied; een onveilige en uitzichtloze situatie, daar maak ik me veel zorgen om’’.

Kans voor werkgevers
Luco vervolgt: ‘‘We zijn ontzettend blij met Rinaz. Niet alleen door zijn werk, maar zijn achtergrond maakt je extra bewust dat niks vanzelfsprekend is en we het hier in Nederland heel goed hebben. Zijn motivatie en leergierigheid heeft een enorme positieve uitstraling op de andere teamleden. Dat is toch geweldig. We willen natuurlijk dat alle toppers hier komen werken, maar adviseren collega-ondernemers om deze mensen ook een kans te geven. Het loont dubbel en dwars.’’

Opbouwen
Rinaz: ‘‘De werkdagen beginnen hier al vroeg. Het werk is heel afwisselend door de soms complexe bekistingsmallen die we maken en de afwisseling van buitendienst en het werk in de productiehal. Zo kan ik veel kennis opdoen. In juli hoop ik mijn aanhangerrijbewijs te halen. Fijn dat ik dan weer meer zelf kan in de buitendienst. Hoeveel ik mijn familie ook mis, ik hoop dat ik over 5 jaar nog steeds in Veenendaal woon en bij Hendriks-groep werk. Het telkens weer bij nul beginnen vraagt heel veel van je. Als ik weer terug zou gaan, dan begin je ook weer bij nul. Dat zou ik niet nog eens willen. Met mijn salaris help ik ook mijn familie, een belangrijk onderdeel dat ook bijdraagt aan mijn werkplezier. Het is heel fijn dat we hier ons leven nu opbouwen.’’

Rinaz en Luco blij met de samenwerking bij Hendriks-Groep in Veenendaal